dr Giovanni Ferretti, Avvocato, Prawnik za granicą nr wpisu WA/Z/A/73 - Partner Zarządzający

Giovanni Ferretti jest radcą prawnym z wieloletnim doświadczeniem w prawie handlowym oraz międzynarodowym zdobytym w kancelariach w Polsce i we Włoszech. Zainteresowanie prawem antymonopolowym skłoniło go do pracy w Urzędzie Ochrony Konkurencji w Rzymie, natomiast pasja do prawa bankowego zaowocowała poświęceniem pracy doktorskiej zagadnieniom związanym z nadzorem w sektorze finansowym. Giovanni specjalizuje się w prawie spółek, prawie upadłościowym oraz sporach o charakterze międzynarodowym. Publikuje artykuły w periodykach naukowych, a także  m.in. przewodniki na temat najistotniejszych przepisów prawa włoskiego i polskiego dla przedsiębiorców . W czasie wolnym, Giovanni śpiewa i gra na pianinie oraz świetnie gra w piłkę nożną (tak przynajmniej twierdzą jego najbliżsi znajomi).

 

Paweł Bębenek, Doradca podatkowy nr 10884 - Partner Zarządzający

Paweł Bębenek jest doradcą podatkowym z ponad trzynastoletnim doświadczeniem zawodowym, które zdobył współpracując z największymi polskimi kancelariami doradztwa podatkowego. Specjalizuje się w podatku od towarów i usług i w podatku akcyzowym, w szczególności w szeroko rozumianej branży energetycznej - energia elektryczna, wyroby energetyczne, jak również branży motoryzacyjnej czy spirytusowej (napoje alkoholowe).  Od 2004 r. Paweł jako ceniony wykładowca prowadzi szkolenia o tematyce podatkowej - zarówno w podatku VAT jak i akcyzie. Jest autorem kilkudziesięciu artykułów o tematyce podatkowej z zakresu podatku akcyzowego, podatku od towarów i usług (VAT), ogólnego prawa podatkowego i postępowania podatkowego, publikowanych w periodykach podatkowych, a także w Rzeczypospolitej i Dzienniku Gazecie Prawnej. Jest również współautorem wielu książek, w tym komentarzy z zakresu podatku akcyzowego, podatku od towarów i usług, podatku dochodowego.

Prywatnie Paweł jest dumnym tatą dwóch synów. Pasją jego i jego rodziny są podróże dalekie i bliskie oraz długie godziny spędzone przy grach planszowych.Jest zapalonym biegaczem i narciarzem. Jeśli czas mu na to pozwala wraca do swojej wielkiej miłości- koszykówki. Uwielbia włoską kuchnię i włoskie wina.

Angelo Ferretti

Radca prawny, manager ds. stosunków międzynarodowych. Urodził się 18 kwietnia 1985 roku w Chieti we Włoszech, ukończył prawo na Uniwersytecie w Teramo (110 cum laude), jest absolwentem studiów podyplomowych w Rzymie w zakresie stosunków międzynarodowych. Uzyskał tytuł adwokata i od 22.01.2014 jest wpisany na listę adwokatów Teramo (Włochy), a od 23.04.2014 – na listę adwokatów w Warszawie. Od kwietnia 2010 do października 2012 pracował w Stowarzyszonej Kancelarii Prawnej Licursi z siedzibą w Teramo we Włoszech. Zdobył doświadczenie w prawie handlowym i cywilnym i na tych polach proponuje ogromny zakres pomocy. Oferuje także wsparcie sądowe i pozasądowe włoskich spółek, które działają lub zamierzają działać zagranicą. Ponadto oferuje swoje usługi doradcze w kwestiach kontraktów, windykacji, rozwoju i zarządzania sieciami handlowymi, franczyzy, umów dystrybucyjnych. Jeśli chodzi o karierę akademicką, prowadził dla Dziekanatu Uniwersytetu w Teramo projekt, do którego został wybrany spośród wielu studentów prawa. Obecnie prowadzi zajęcia z prawa włoskiego na interdyscyplinarnym Podyplomowym Studium Tłumaczy w Instytucie Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego. Posługuje się trzema językami: włoskim, angielskim i polskim. Prywatnie jest szczęśliwie żonaty, w wolnych chwilach uwielbia gotować i spędzać czas z przyjaciółmi, uprawia też sport – głównie siatkówkę i tenis.

Monica Anna Torretta

Radca prawny, manager ds. stosunków międzynarodowych. Urodziła się 29 listopada 1982 roku w Warszawie, ukończyła prawo na Uniwersytecie w Teramo, następnie studia podyplomowe w Rzymie na kierunku Stosunki Międzynarodowe. Od kwietnia 2012 przez rok pracowała w Kancelarii Prawnej Franca Di Giacinto w Alba Adriatica we Włoszech, potem, do października 2013 roku w Kancelarii Prawnej Florindo Tribotti w Nereto. Natychmiast po przeprowadzce do Warszawy w styczniu 2014 rozpoczęła współpracę z Kancelarią Prawną i Podatkową Ferretti Bębenek i Partnerzy. Specjalizuje się w prawnym wsparciu sądowym i pozasądowym w sektorze prawa handlowego, ze szczególnym uwzględnieniem wszelkich aspektów prawa spółek, międzynarodowych kontraktów handlowych, windykacji. W szczególności skupia swoją uwagę na spółkach włoskich zainteresowanych internacjonalizacją lub już działających na obszarze Polski. Jeśli chodzi o karierę akademicką, obecnie prowadzi zajęcia z prawa włoskiego na interdyscyplinarnym Podyplomowym Studium Tłumaczy w Instytucie Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego. Posługuje się trzema językami: włoskim, polskim (język ojczysty) i angielskim. Prywatnie jest szczęśliwą mężatką, wolny czas lubi spędzać w gronie rodziny i przyjaciół. Gra w siatkówkę, pasjonuje się także tańcami latynoamerykańskimi.